Hakkımızda

Avukat Nazime Kalan; 2014 yılında Konya Selçuk Üniversitesinden mezun olmuştur.

Avukatlık stajını 17.11.2015 tarihinde başarıyla tamamladıktan sonra Avukatlık ruhsatını almıştır.

2015 ve 2016 yıllarında farklı hukuk bürolarında deneyim kazanan Avukat Nazime Kalan 2017 yılında Avukat Nazime Kalan Hukuk ve Danışmanlık Bürosunu kurmuştur.

Avukat Nazime Kalan; 2018 yılında Türkiye Barolar Birliği, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı Ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği işbirliğinde 30 Haziran- 1 Temmuz 2018 tarihlerinde Kayseri Barosu'nda düzenlenen Uluslararası Koruma ve Mültecilere Yaklaşım Eğitimini  başarıyla tamamlamıştır. Bu şekilde Adli Yardım ortak projesi kapsamında Adli Yardım ile Avukat talep eden mültecilerin sorunları ile yakından ilgilenme ve mülteciler hakkında verilen sınır dışı etme kararı idari işlemine ilişkin iptal davaları ve İl Göç İdaresi'nde idari gözetim altında tutulma ile ilgili Sulh Ceza Mahkemesi'ne itiraz süreçlerinde aktif olarak görev almıştır.

Avukat Nazime Kalan, 2018 yılında Erciyes Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen Uzlaştırmacı Eğitimi'ni başarıyla tamamlamıştır. Eğitimi tamamladıktan sonra 2018 yılında Adalet Bakanlığı Alternatif Çözümler Daire Başkanlığı tarafından yazılı olarak yapılan Adalet Bakanlığı Uzlaştırmacı sınavında başarılı olarak Uzlaştırmacı olmuştur.

Avukat Nazime Kalan Haziran 2019 tarihinde Avrupa Birliği ve Avrupa Konseyi'nin "Anayasa Mahkemesine Bireysel Başvuru Sisteminin Desteklenmesi Ortak Projesi" kapsamında gerçekleştirilen " Avukatlara Yönelik Bireysel Başvuru Usul Eğitimleri"ne katılarak Anayasa Mahkemesi'ne Bireysel Başvuru hususunda da eğitimini başarıyla tamamlamıştır.

Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Kanunu çerçevesindeki gereklilikleri yerine getiren ve Arabulucu olma şartlarını sağlayan Avukat Nazime Kalan temel arabuluculuk eğitimini başarıyla tamamladıktan sonra 24 Kasım 2019 tarihinde Adalet Bakanlığı tarafından yazılı olarak yapılan Adalet Bakanlığı Arabulucu sınavında da başarılı olarak Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Sicili'ne kayıt olmaya hak kazanmış ve Arabulucu olmuştur.

19.02.2020- 23.02.2020 tarihleri arasında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi tarafından düzenlenen İş Hukukunda Uzman Arabuluculuk Eğitimini de başarıyla tamamlayan Avukat Nazime Kalan bu tarihten beri de İş Hukuku alanında hem ihtiyari hem dava şartı arabuluculuk faaliyetine başarıyla devam etmektedir.

11.01.2021- 22.01.2021 tarihleri arasında Hasan Kalyoncu Üniversitesi tarafından düzenlenen Ticaret Hukukunda Uzman Arabuluculuk Eğitimini de başarıyla tamamlayan Avukat Nazime Kalan Ticaret Hukuku alanında da Uzman Arabulucu olarak hem ihtiyari hem de dava şartı arabuluculukta aktif rol almaktadır.

15.03.2021-22.03.2021 tarihleri arasında düzenlenen Tüketici Hukuku Genel Uzmanlık Alanı Arabuluculuk Eğitimi'ni tamamlamıştır. Avukat Nazime Kalan Tüketici hukuku alanında hem dava şartı hem de ihtiyari arabuluculuk sürecinde aktif rol almaktadır.

09.11.2021-19.11.2021 tarihlerinde Antalya Bilim Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen 52 saatlik "Sigorta Hukuku Arabuluculuk Uzmanlık Eğitimi'ni tamamlamıştır.

Avukat Nazime Kalan her türlü hukuki soru ve sorun karşısında sunduğu Danışmanlık hizmetinin yanı sıra Uzlaştırmacı ve Uzman Arabuluculuk hizmetini de içine alan Alternatif Çözüm yollarındaki deneyimiyle ‘’Adalet mülkün temelidir’’ sözünden yola çıkarak dürüst ve ilkeli çalışmayı prensip edinmiştir.

Avukat Nazime Kalan Hukuk Danışmanlık Ve Arabuluculuk Bürosu olarak ; İletişim ve empatinin gücüne inanarak sadece var olan sorunlara çözüm üretmekle kalmayıp, ileride ortaya çıkabilecek sorunları da öngörülü bir bakış açısı ile engellemeyi hedefliyoruz.

Müvekkillerimizle diyaloglarımızı açıklık ve bilgilendirme prensipleri üzerine kurmuş olup hukuki süreçle ilgili yaptığımız her türlü işlemi müvekkillerimize raporlamayı ilke edindik.

Tüm hukuki soru ve sorunlarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Avukat Arabulucu NAZİME KALAN

ADRES      : Barbaros Mahallesi Oymak Caddesi Sümer Hukuk Plaza A Blok 13. Kat No: 74 Kocasinan/Kayseri

GSM         : 05536430278

BÜRO TEL : 03525022662

E-MAİL     : kalannazime@gmail.com